КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО
«ОБЛАСНА ПСИХІАТРИЧНА ЛІКАРНЯ с. ОРЛІВКА»
РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Приймальне відділення - +38 (066) 221-09-74

Девіз

None

З НАМИ ЗДОРОВ'Я!

Психіатрія – це розділ медицини, що вивчає етіологію, перебіг та методи запобігання психічних розладів. Найважливішим завданням психіатрії є збереження психічного стану здоров’я населення.

Суспільством сформована стереотипна думка, що звертатися за допомогою до лікаря-психіатра є ганебним, оскільки ніхто не хоче вважати себе психічно хворим. Але таке твердження є хибним, оскільки у розвинених країнах Європи та Заходу консультація у лікаря-психіатра є звичним явищем, на рівні із консультацією у лікаря терапевта чи сімейного лікаря.

Чому у країнах пострадянського простору, зокрема в Україні, люди які хочуть звернутися за допомогою до психіатра, зазнають певного дискомфорту та публічного осуду?

Так склалося історично, що в той час коли на Заході психіатрія розвивалася як окрема галузь медицини, бо завжди існувала потреба у психіатрах, на наших теренах ситуація була дещо іншою. У радянському союзі психіатрія розглядалася лише як каральний захід, тобто осіб яких вважали небезпечними для суспільства, чи осіб котрі потребували ізоляції, відправляли у в’язниці або в психіатричні диспансери.  Після перебування в психіатричній лікарні, людина повністю втрачала соціальну адаптацію, та не могла стати повноцінним членом суспільства. Такі люди до прикладу не могли влаштуватися на роботу.

Якщо ознайомитися із історією повоєнних часів, періодів після природніх катаклізмів, пандемій чи будь яких проблем в світі з глобальними масштабами, простежується тенденція до загострення вже існуючих психічних розладів та зростання числа нових випадків. Тому в теперішньому часі, спеціальність лікаря-психіатра є актуальною та затребуваною.

На консультацію до лікаря-психіатра звертаються не лише особи з явними психічними розладами. Часто пацієнтами стають видатні громадські діячі, зірки шоубізнесу, вчені, керівники великого бізнесу та прості людини, які стикнулися із певними труднощами в житті чи пережили важкі життєві обставини.

На даний час психіатрія інтенсивно розвивається як наука та клінічна дисципліна. Щорічно виділяються кошти для розвитку психіатрії, розробляються нові методи лікування, відбувається апробація сучасних ліків та засобів, щоб допомогти людям, які цього потребують.

Отже, коли варто звернутися за допомогою до лікаря-психіатра:

  • • відчуття пригнічення, відсутність радості від життя, відчуття хронічної втоми, апатії та тривоги;
  • • погіршення настрою після перенесеного стресу/важких життєвих обставин;
  • • наявність захворювання, що відзначається на психоемоційному стані, відсутність віри в одужання та довіри до лікаря;
  • • наявність певного виду залежності (алкогольна, ігрова, харчова, наркотична, нікотинова);
  • • патологічні фобії, нав’язливі ідеї, параноїдальні стани.

Кожен із нас хоче бути здоровим як фізично так і психічно, отримувати радість від життя та насолоджуватися моментами. Але життя непередбачуване, іноді виникають труднощі з якими важко впоратися самотужки, як наслідок людина замикається в собі, з’являються меланхолія, апатія, депресія, втрата інтересу до життя. Всьому цьому можна запобігти, якщо вчасно визнати, що самому мені не справитися і я потребую допомоги спеціаліста.

Будьте спостережливими і відповідальними до свого психічного здоров’я.